CWzone.cz

CWZONE.cz, tvorba titulku, serialy, filmy, diskuze, recenze filmu, recenze serialu

Belle et Sébastien 3.7.2014 - 11:07

belle-et-sebastien Bella a Sebastián je román od Cécile Aubry a zachycuje příběh šestiletého chlapce Sebastiána a jeho psa Belly, který žije ve francouzských Alpách poblíž hranice s Itálií se svým nevlastním dědečkem, protože jeho matka, cikánka, zemřela hned po jeho porodu, když se v den svatého Sebastiána snažila překročit hranici. Tento příběh byl zpracován hned několikrát. Roku 1965 jako francouzský seriál o 39 dílech, o dvě desetiletí později jako japonský animovaný seriál o 52 dílech a nakonec loni (roku 2013) jako film, samozřejmě francouzský.

DĚJ BELLY A SEBASTIÁNA

 

dDěj tohoto filmu se odehrává ve Francii za 2. světové války, což se promítá i do celého na první pohled nevinného příběhu. Sebastián, jakožto sirotek, žije se svým nevlastním dědečkem a jeho neteří v jedné vesničce v Alpách. Jeho dědeček je hospodář jako asi každý v této oblasti a chová ovce, které mu ale pod rouškou noci zabíjí nějaká bestie. Ještě nikdo ji neviděl, ale všichni mrtvé ovce připisují na účet zdivočelého psa, který utekl od pastýře, jenž ho bil. A když se Sebastián sám prochází horami, na koho asi nenarazí - na tu špinavou bestii. Jen co ji ale spatří, na první pohled si ji oblíbí a ihned je mu jasné, že ona ty ovce nezabíjí, a snaží jí pomoct. Stanou se z nich přátelé na život a na smrt a společně překonávají nemálo překážek, které je na jejich společné cestě potkají.


tři mušketýři

 

Film také sleduje problematiku v oblasti Židů, která je velmi dobře zachycena v podobě jejich transportování z Francie do Ameriky, země hned za horami. ;)

 

Nahlédněte tedy do překrásné krajiny francouzských Alp a zjistěte, jak pevné může být pouto přátelství. Vciťte se do kůže Židů, kteří měli za zády Němce a kterým nezbývalo nic jiného, než věřit ve šťastný konec a pomocnou ruku průvodců, a také do kůže průvodců, kteří měli odvahu vzepřít se Hitlerovi. Přesvědčte se ale také o tom, že i mezi stovkou zlých Němců může být jeden hodný.

 

Osobně si myslím, že je tento film srdcová záležitost, a vy byste se na Bellu a Sebastiána určitě měli podívat.

 

 

OFFICIAL TRAILER

 

 

 

OBSAZENÍ

 

Félix Bossuet jako SebastiánTchéky Karyo jako CésarMargaux Chatelier jako AngelinaDimitri Storoge jako doktor GuillaumeMehdi El Glaoui jako AndréAndreas Pietschmann jako nadporučík PeterUrbain Cancelier jako starostaAndrée Damant jako Célestinea psi Garfield

 

Postavy si můžete prohlédnout napravo v galerii, jsou seřezené podle obsazení výše, kromě starosty a Célestine jsou tam všichni.

 

 

TITULKY

 

Překlad: haha.bimbi

 

 Stáhnout si je můžete ZDE

 

Jako vždy děkuju za pomoc a xtéčkovi ;)

Shlednuto: 5262x
Hodnocení článku:
0/5
errorPro vkládání komentářů musíte být přihlášen

Komentáře

#1
Faldicek  07.10.2014 - 17:02
komentovat
noimage
Zdravím, neví někdo o dabované verzi? Je vůbec? Film je pěkný, určitě by se líbil neteři, al ona je na titulky ještě malá...